מפת העיר

שטחה של העיר ניו יורק מורכב מאיים. מנהטן וסטטן איילנד הם איים בפני עצמם ואזור הקווינס וברוקלין ממוקמים בקצה המערבי של לונג איילנד. למעשה רובע הברונקס הוא הרובע היחידי שמחובר למנהטן ולא צריך לעבור בכבישים שמתחת למים. לעומת מנהטן המחולקת בגריד מאד מסודר, באזור הישן של ניו יורק קשה יותר להתמצא מכיוון שהרחובות הישרים והמסודרים הופכים מפותלים ומבולגנים.

מפת ניו יורק [ מנהטן ]
Upper Esat Side - West side
מפת ניו יורק [ מנהטן ]
Upper Esat Side - West side - Chelseaמפת ניו יורק [ מנהטן ]
  China Twon - Greenwich Village - East Village - Soho - Lower East Sideמפת ניו יורק [ מנהטן ] 
Tribeca - Brooklyn


מנהטן (Manhattan) הוא שמו של אחד מחמשת הרובעים בעיר ניו יורק. רובע מנהטן כולןו נמצא על אי בשם מנהטן - ואי זה גובל בנהר ההאדסון במערב ובנהר האיסט במזרח. רובע מנהטן הינו הרובע הידוע והמרכזי בניו יורק בעיקר בגלל מרכז העסקים הגדול שלו, המוזיאונים, בתי החולים, אתרי ארכיטקטורה ומרכזי התרבות שלו. ברובע גרים למעלה ממליון וחצי תושבים, ומבחינת הגדול שלו הוא הקטן מבין כלל חמשת הרובעים. במנהטן עצמה קל מאוד להתמצא הודות לתוכנית הרחובות: שדרות ממוספרות לאורך האי (מצפון לדרום) אותן חותכים רחובות ממוספרים לרוחבו של האי. לחלק מהשדרות יש גם שם וגם מספר כמו למשל השדרה הרביעית נקראת גם Lexington Ave. השדרה החמישית מפרידה למעשה בין שני צידי העיר ה-West side וה-East side. 

סטטן איילנד (Staten Island) הינו רובע שהוא בעצם אי הממוקם דרומית לכניסה לנמל ניו יורק. רובע זה של העיר ניו יורק מהווה חלק מהעיר מאז איחוד הרובעיה אי שם בתחילת המאה ה-20. ברובע זה אין אטרקציות יירותיות והוא מעין פרבר של העיר ני יורק, כאשר מעבורות וגשרים מחברים אותו למנהטן.

קווינס (Queens) - הינו הרובע בעל השטח הגדול ביותר והוא ממוקם בחלקו המערבי של לונג איילנד. רובע קווינס מחולק בעצמו לארבע "ערים": ג'מייקה ("בירת המחוז"), לונג איילנד סיטי, פלאשינג ופאר רוקאוויי. בקווינס יותר מ-2 מיליון תושבים. מדהים לגלות כי קווינס הוא המחוז המגוון ביותר מבחינת מיעוטים ומהווה מיקרו קוסמוס של חברת המהגרים של ארה"ב. אסטוריה הינה שכונה בעלת האוכלוסיה היוונית הגדולה ביותר מחוץ ליוון. ג'קסון הייטס, קורונה, ואלמהרסט מהוות שכונות בהן מתגוררים אסיאתים בדרום מזרח אסיה ואילו בפלאשינג מתגוררת אוכלוסיה סינית וקוריאנית. אם רציתם מעט הודים, הרי שבריצ'מונד היל מתגוררת האוכלוסיה הסיקית הגדולה ביותר מחוץ להודו, וכמובן מרכז קווינס הינו אזור יהודי ברובו, ונחתום בג'מייקה המאוכלסת בתושבים שמוצאם מהאיים הקריביים. יחד עם כל אלו, בקווינס ממוקמים שני שדות התעופה העמוסים בעולם, נמל התעופה לה גארדיה ונמל התעופה קנדי.

ברוקלין (Brooklyn) - רובע זה הינו גם אי, והינו הרובע המאוכלס ביותר בניו יורק. גרים בו למעלה משני מיליון וחצי תושבים. שם החיבה של הרובע בפי תושביו (ויש ביניהם הרבה יהודים) הינו  "הפלנטה" (The Planet), בגלל יחודו, גודלו ומיגוון התושבים שתוכלו למצוא שם. הרובע אינו מתוייר ומשמש בעיקר למגורים. 

ברונקס (Bronx) - הינו הרובע הצפוני ביותר של ניו יורק. הרובע אינו אי למרבה ההפתעה. למרות הינו רובע מגודים והוא אינו מוכר כך כל לתיירים וליהודים, לרובע יש הרבה מה להציע וגן החיות שלו הוא רק אחת מהאופציות....