מידע חיוני וחרום

דבר ראשון - ויזה לארה"ב - אל תחשבו לעלות למטוס בלי ויזה לארצות הברית  ישראלים הנוסעים לארצות הברית חייבים ויזה להיכנס לארה"ב. תהליך קבלת האשרה הינו מורכב וכולל הגשת טופסי בקשה ומסמכים, תשלום אגרה וריאיון בשגרירות ארצות הברית. מומלץ להתחיל את התהליך לפחות 3 חודשיים לפני מועד הטיסה המתוכנן, ולא לשלם על כרטיסי טיסה לפני קבלת האשרה. תוכלו לקבל פרטים בשגריריות האמריקאית כאן או בקונסוליה שלנו בניו יורק.

ויזה לארה"ב :
ויזה לארה"ב היא מצרך מבוקש בעיני רבים מכל רחבי העולם. ישנם כמה סוגי ויזות לארה"ב, ורבים הם הרואים באמריקה את ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, יצטרכו לאחוז באחת מהן. ארה"ב היא מקום בו אפשר להתחיל מחדש או להמשיך ביתר שאת את מה שכבר החל להיבנות. בין עם זה עסק, משפחה, או חיפוש אחר תרבות אלטרנטיבית. בארה"ב ניתן להגשים גם את חלום הבית עם גדר העץ הלבנה וגם להתפרע על אינסוף הבילויים ואפשרויות השופינג הבלתי נדלות. חשוב להבחין בין כמה סוגי ויזות לארה"ב, כדי שתדעו איך להשיג את הויזה שתשרת את מטרותיכם על הצד הטוב ביותר. בין סוגי ויזות לארה"ב ניתן למנות ויזה למטרות תיירות, טיפול רפואי או ביקור, ויזה למטרות לימודים, ויזת עבודה וויזות נוספות לבעלי נציגים של ממשלות ושל חברות שונות.

סוגי ויזות לארה"ב - ויזה למטרת תיירות ויזה מבקר- (B1/B2ׂ) היא הויזה הנפוצה ביותר מבין כלל סוגי ויזות לארה"ב, ומשרתת את מי שנוסעים לארה"ב למטרות תיירות או עסקים. האמריקאים די מחמירים ותצטרכו לעבור הרשמה מקוונת ומילוי טפסים שונים, שניתן למלא באתר שגרירות ארה"ב בישראל וגם ראיון. כדי לקבל ויזה זו, עליכם להמציא הוכחות לכך שאין בכוונתכם להשתקע בארה"ב. מכתב ממעסיק יכול לעזור בכך ומומלץ לטפל בכל הסידורים הכרוכים בהוצאת ויזה כחודשיים לפני שמזמינים כרטיס טיסה. ויזה לארה"ב מסוג זה תאפשר לכם שישה חודשי שהייה ומעבר לכך תצטרכו להגיש בקשה דרך שירותי ההגירה בארה"ב עצמה.

ויזה לארה"ב למטרת לימודים- יש מי שמחפשים חופשה קצרה ותיירותית ויש כאלה שכל רצונם הוא להיות סטודנטים באחת האוניברסיטאות או הקולג'ים שיש לאמריקה להציע, ואינם מעוניינים להגר לארה"ב באופן חוקי. חשוב להסדיר את כל העניינים הבירוקראטיים והחוקיים בטרם הטיסה. לצורך לימודים, יש להצטייד באשרת סטודנט (F-1ׂ) או ויזת לימודים לא אקדמיים (M-1ׂ) דורשות טופס חתום מטעם מוסד הלימודים בו בכוונת מבקש האשרה ללמוד. צריך להוכיח ידע באנגלית שמאפשר ללמוד בארה"ב ואפשרות כלכלית לממן את הלימודים. כדאי להתעדכן על סוגי ויזה לארה"ב למטרת לימודים באתר שגרירות ארה"ב.

ויזת עבודה- ישנם הרבה סוגי ויזות לארה"ב המשמשים כאשרות עבודה. מרבית סוגי האשרות הניתנות למי שמבקשים לעבוד בארה"ב לתקופה זמנית ומוגבלת. יש לעמוד בקריטריונים שונים על מנת לקבל אשרת עבודה, וזאת על פי סוג העבודה בה אתם עובדים או מעוניינים לעבוד. למשל, להוכיח שאיזו חברה בארה"ב החליטה להעסיק אתכם ומסיבה טובה להעדיף אתכם על פני אזרח אמריקני. בין סוגי ויזות לצרכי עבודה בארה"ב ניתן למנות ויזות המיועדות לדיפלומטים או נציגים רשמיים אחרים של המדינה הנשלחים לייצג אותה מעבר לים. קיים גם אישור עבודה קבוע המיועד לבעלי מקצועות בוגרי תואר ראשון, וגם ויזות לעבודה זמנית הדורשות אישור ממעסיק אמריקאי.

ישנן ויזות המיועדות לבעלי כישורים מיוחדים בספורט, במדע או באמנות, שעליהם להציג מסמכים המוכיחים את כישרונם. אזרחים ישראלים יכולים להוציא גם ויזה לסוחרים, ונדרשת אזרחות זרה (לא ישראלית) על מנת לקבל ויזת משקיע. מידע מדויק על סוגי הויזות השונות ניתן למצוא בעברית באתר השגרירות האמריקאית בישראל. ישנו גם כרטיס הגרין קארד הנכסף, שהוא למעשה כרטיס זיהוי המאפשר סטאטוס של תושב קבע לתושבים זרים בארה"ב, אישור זה הוא חלק מתהליך ההגירה לארה"ב ומאפשר לעבוד בה באופן חוקי. בכל שנה ממשלת ארה"ב מגרילה באופן ממוחשב 50,000 ויזות מסוג גרין קארד, המאפשר למחזיק הויזה ולבני משפחתו להגר לארה"ב.

מלון 4 כוכבים מומלץ בניו יורק, מחיר אינטרנט מצויין, מיקום מעולה ליד הסנטראל פארק בניו יורק!
West 57th Street by Hilton Club
4-star מלון 

הליך הוצאת ויזה לארה"ב
הפך בשנים האחרונות למעט מורכב. חשוב אם כך להתחיל בתהליך הוצאת ויזה לארה"ב מספר חודשים מראש ולא לוותר על איסוף מסמכים מתאימים לסוג הויזה בו אתם מעוניינים. הויזה היא אשרת הגעה שמנפיקה שגרירות ארה"ב או הקונסוליה שלה. הויזה לא מבטיחה כניסה לארה"ב, בנקודות הכניסה לארה"ב מפקח מטעם "מחלקת ההגירה קובע האם נושא הויזה רשאי להיכנס לתחומי ארה"ב. בעלי דרכון ישראלי חייבים לקבל ויזה כדי להיכנס לארה"ב, בעלי דרכון לא ישראלי מארצות מסוימות לא זקוקים לויזה בנסיעה לתקופה קצרה, פירוט אפשר למצוא באתר השגרירות האמריקאית. מי שמחזיקים בדרכון אמריקאי, חייבים להיכנס ולצאת מארה"ב עם דרכון זה כדי להימנע מן הצורך בהליך הוצאת ויזה לארה"ב. מי שמעוניינים לנסוע לארה"ב למטרות תיירות, עסקים, עבודה בארה"ב, או לימודים לתקופה מוגבלת יוציאו אשרת אי הגירה. כמו כן ישנה אשרת הגירה (גרין קארד) המיועדת למי שבכוונתו לשהות בארה"ב ללא הגבלת זמן ואף להשתקע בה. כאן נתמקד בהליך הוצאת ויזה לארה"ב שלא למטרות הגירה.

 הוצאת ויזה לארה"ב - אשרת אי הגירה הוצאת ויזה לארה"ב כרוכה בתהליך בקשה, ישנם סוגים שונים של ויזות בהתאם למטרת הנסיעה. חשוב לדעת מראש מהי מטרת הנסיעה, על מנת שתוכלו למלא את הטפסים המתאימים ולספק לשגרירות את הטפסים ואת המסמכים הנלווים הרלוונטי ביים לצורך ויזה התואמת את מטרות הנסיעה. השלב הראשון בהליך הוצאת ויזה לארה"ב עבור מגישי בקשה בגילאים 14 עד 79 הוא לקבוע ראיון אישי עם הקונסול בשגרירות ארה"ב. ניתן לקבוע את הראיון באמצעות אתר האינטרנט של השגרירות בכתובת http://visainfo.us visaservices.com או בטלפון 180 931 5642. על מנת לקבוע ראיון קוד גישה באתר האינטרנט עולה 22$, ואילו קוד גישה טלפוני עולה 27.5$, יש לשלם באמצעות כרטיס אשראי באתר או במזומן בכל סניף דואר. קוד הגישה מאפשר לקבוע ראיון לחמישה בני משפחה מקרבה ראשונה ככל היותר. לקראת הראיון חשוב להצטייד במסמכים הבאים: טופס בקשה לויזה מסוג DS 156 שתי תמונות בגודל 5*5 על רקע לבן המציגה את כל חזית הפנים ספח ירוק של אגרת הגשת הבקשה לויזה ששולמה בדואר בסך 131$ דרכון בתוקף מסמכים נוספים בהתאם לסוג הויזה אותו אתם מבקשים את טופס DS 156 ניתן למלא גם בשגרירות, כשתגיעו לראיון. את יתר הטפסים לויזות מסוגים ספציפיים שונים, צריך למלא מראש ולהגיע איתם לראיון בשגרירות. דברים בין גיל 16 לגיל 45 נדרשים למלא גם טופס DS 157, שצריך להוריד מאתר האינטרנט של השגרירות.

הראיון- כשתגיעו לראיון בשגרירות האמריקאית תידרשו להראות את מיטב המסמכים התומכים בהצהרותיכם בטפסים לצורך הוצאת ויזה לארה"ב מן הסוג שתבחרו בו. בשגרירות גם תמלאו את פרי כתובת הדואר שלכם, כך שכשתקבלו ויזה, היא תישלח אליכם, בתוך הדרכון שלכם שתשאירו בשגרירות, בדואר ועל שירות זה תידרשו לשלם 33 שקלים נוספים. לפני הראיון עצמו גם תידרשו לתת טביעת אצבעות באשנב סריקת האצבעות, על פי חוקי ארה"ב. הראיון יתבצע בשפה העברית, ויש אפשרות גם לנהל אותו בשפות אחרות עם פקידים הדוברים ערבית, רוסית, ספרדית ואנגלית. הראיון נמשך כמה דקות, ויש לענות לפקיד בפירוט ובכנות על שאלותיו. לעיתים הפקיד ידרוש לראות מסמכים נוספים, יקבע מועד להשלמת הראיון וישיב את הדרכון. אם אושרה הויזה, תופנו לסוכנות חברת דואר ישראל ולשלם על שירות שליחת הדרכון לביתכם בדואר. במקרים של דחיית הבקשה לויזה תוכלו להתעדכן על סיבות אפשריות לדחיית הבקשה ועל אפשרות להגשת בקשה חוזרת באתר השגרירות. הוצאת ויזה לארה"ב למטרות שאינן הגירה דורשת מסמכים המעידים על הסיבות לנסיעתכם והוכחות לקשר שלכם למדינת ישראל, אם תעשו זאת בהקפדה אין מניעה שתגיעו לארה"ב כשברשותכם ויזה, גם אם מטרת הנסיעה היא עבודה בחו"ל לפרק זמן קצר.

בשגרירות ארצות הברית. כתובת: רחוב הירקון 71, תל אביב. טלפון: 03-5197575.

הקונסוליה הישראלית בניו יורק. כתובת: 800 2nd Avenu. טלפון: 1-212-4995400.

ועכשיו לכמה מספרי חירום ומידע חיוני בניו יורק וארה"ב בכלל

משטרה , אמבולנס ומכבי אש: 911.

מודיעין טלפונים : 411.

לשיחות בינלאומיות מחייגים 011 ואז את קידומת המדינה.

הקידומת המרכזית של מנהטן היא 212 , אבל מאחר שמספרי ה-212 אוזלים, גם הקידומות 646, 917 ו- 347 יכולות להיות רלוונטיות
לפני כל מספר, גם אם אתם באותו אזור חיוג, צריך לחייג 1 ואת המספר המלא (כולל אזור חיוג).

הקונסוליה הישראלית: 1-212-4995300 .

משרדי אל על: 1-212-7689200.

לשכות תיירות: בניו יורק פזורים ארבעה מרכזי מבקרים רשמיים: במידטאון מנהטן, בדאון טאון, בצ'יינה טאון ובהרלם. במרכזים אלו ניתן לקבל מידע על מלונות, מסעדות, תרבות, אירועים, אתרים ואטרקציות, תחבורה ועוד. במרכזים ניתן לקבל גם קופוני הנחה לאטרקציות ולמופעים.


מרכז המבקרים במידטאון :
כתובת: 810 Seventh Avenue, Between 52nd & 53rd Streets . טלפון: 1-212-4841222

חדרי מיון:

Beth Israel Medical Center. השדרה הראשונה ורחוב 16 מזרח, 1-212-4202000; שדרת מדיסון פינת רח' 100 מערב, 1-212-2416500 . Columbia University Medical Center . רח' 168 מס' 622 W (ליד ברודוויי), 1-212-3056204 .

רופא שיניים:

Emergency Dental Associates . רופאי שיניים 24 שעות ביממה.
1-212-9729299

בית מרקחת:

Duane Reade . דראגסטור ניו יורקי עם אינספור סניפים ברחבי העיר.
הרשת קרויה על שם הסניף המקורי, שהיה בין רחובות דוויין וריד בלואר מנהטן. רבים מהסניפים פתוחים 24 שעות. הנה חלק מהם: 769 ברודוויי ורחוב 9, 1-646-6028274 ; 300 פארק אווניו סאות' ורחוב 22, 1-212-5337580 ; 405 לקסינגטון ורחוב 42 , 1-212-8084743 .

ניתן למצוא בדף אינטרנט זה של ניו יורק הוטלס מידע בנושא ויזה לארה"ב / ויזות לארצות הברית, אם לא מצאתם תשובה לשאלתכם בנושא מידע אודות ויזה לארה"ב בדף אינטרנט זה אתם רשאים ליצור איתנו קשר בכל שאלה ונשמח לענות צרו קשר

כרטיס Sim -בכדי לקנות כרטיס סים בניו יורק יש לגשת לחנות AT&T (בעבר Cingular)ולרכוש כרטיס Prepaid ,ניתן לרכוש כרטיס הטענה באינטרנט או בסופרים.
רצוי לבדוק שמכשיר שלכם אינו נעול ומסוגל לעבוד כרטיסי סים שונים.הטלפון צריך לתמוך בתדרים של ארצות הברית : Quadband או Triband .(צרו קשר עם חברת הסלולארי שלכם לבדיקה).

מפת אתר