פארקים בניו יורק

ראו את עמוד בתי המלון המומלצים בניו יורק!
עם אפשרות להזמנה באינטרנט באתר מאובטח במחיר הנמוך ביותר וללא עמלות הזמנה.
עברו לעמוד : מלון בניו יורק שלנו

Central Park
הפארק המרכזי בניו יורק - ואולי הפארק הידוע בעולם, לא מעט בגלל שירם של סימון וגרפונקול הוא הסנטרל פארק (המשתרע לאורך 4 קילומטר בין הרחובות 59 ו- 110 ולרוחב 800 מטר בין השדרות החמישית והשמינית). הפרק המדהים הזה, מלא מקומות מסתור, יערות קטנים, אגמים, בעלי חיים וכמובן הרבה הרבה הרבה ניו יורקים...הפארק הענק ונחשב לריאה הירוקה והיפה של מנהטן בגלל רבע מיליון העצים הנטועים בו. 
במפות העירוניות נראה הסנטרל פארק כמו מגרש פוטבול ענקי. במציאות הוא ג'ונגל מטופח, כולו מעשה ידי אדם, ובו משולבים טבע פראי ומלאכותי ופעילות אורבנית מגוונת. יש בו ארבעה מאגרי מים נפרדים, סלעים, משטחי ירק, חורשות עצים ומגרשי משחקים וספורט, גנים בסגנון צרפתי ומדשאות בהשראה אנגלית, פסלים ואובליסקים, מזרקות, גשרי עץ, מבני אבן, שבילי חצץ להולכי רגל ושבילים מיוחדים לרכיבה על אופניים וגם גן חיות קטן, משטח החלקה על קרח [ מסורת עוד משנות ה 50 ], בית סירות, מסעדות ואמפיתיאטרון. הפארק, שמפריד בין רצועת המוזיאונים של השדרה החמישית למגדלי הדירות המפוארים של הסנטרל פארק ווסט, נתפס לפעמים כחצר האחורית של ניו יורקים עשירים ועתירי פריבילגיות. 
בחומת האבן הנמוכה, התוחמת כמעט את כולו, מותקנים שערי כניסה במרחק של כמה מאות מטרים זה מזה. שדרות נסיעה מאפשרות לכלי רכב לעבור מצד לצד. למרות ש 3,400 דונם שלו הינם השטח האורבני היקר ביותר בעולם, קיים חוק עירוני המבטיח ששום שליט מוניציפלי לא יוכל למכור את השטח ליזמים פרטיים.
שעותיו היפות של הפרק הן בין הערביים והפעילויות הספורטיביות בפארק הן מגוונות (תחרויות, נוער, משפחות ), אין כמעט ספורט אמריקאי שלא נוכח בפארק ויחד עם זאת ניתן למצוא פינות שקטות לפסק זמן רומנטי ואפילו לפיקניק או לתפוס קרני שמש ניויורקיות בצורה חושפנית פחות או יותר...בסתיו הניו יורקי הנפלא הפארק נראה יפה מתמיד ולא פלא שוודי אלן כל כך אוהב אותו. כמו כן יש בפארק אטרקציות נוספות כגון משטחי שיזוף, לפחות מסעדה אחת טובה, גן החיות, שדרת התות, טירת בלוודיר ועוד.


Central Park דרכי הגעה
יש דרכים רבות להגיע לסנטרל פארק שכן זהו פארק ענקי והכניסות אליו מרובות. הדרך היעילה ביותר היא לתפוס את אחת מרכבות הסאבווי קוים A, B,C ו-D העוצרות במספר תחנות לאורכו של הסנטרל פארק במפגש רחובות מספר 72, 81, 103, 96 ועוד. כמו כן לאורך הסנטרל פארק ישנם כמה קוי אוטובוס המסומנים באות M ונוסעים באיזור המזרחי של הפארק קוים כמו M1, M2, M3, M4. קו הנוסע במסלול המערבי של הפארק הוא M10.

אטרקציות בסנטרל פארק

Wollman Rink, משטח החלקה על הקרח בסנטרל פארק, זירת וולמן והגנים הויקטוריאנים נמצאים בצד המזרחי של הפארק בין רחוב 62 ל 63.
The Arsenal, הנשקייה בסנטרל פארק, אחד משני המבנים היחידים שנבנו לפני שנבנה הפארק, כיום משמש את מחלקת הגנים של עירית ניו יורק ואת המטה שלחברת השימור חיי הבר של סנטרל פארק. צד המזרחי, פינת השדרה ה חמישית ורחוב 64.
The Central Park Zoo, גן החיות הראשון של מנהטן אשר נמצא בסנטרל פארק, גן החיות מחולק לשלושה חלקים לפי סוגי החיות והאקלים שהן מורגלות, ישנו גם גן חיות לילדים בו הם יכולים ללטף ולהאכיל את החיות. צד המזרחי, בין רחוב ל 63 ו64 בחורף 10:00 עד 16:30 ובקיץ 10:00 עד 17:00.
The Carousel, הקרוסלה המפורסמת של סנטרל פארק עברה תהפכות רבות, משינוע ישני [ ע"י סוס ] ב 1871, עד קרוסלה מודרנית. קחו בחשבון תור ארוך. בכל אופן מרכז הפארק רחוב 64 .
Tavern on The Green, עד 2009 במשך 65 שנה הייתה מסעדה מאוד מוצלחת, ב 2009 פשטה את הרגל, כיום זהו מרכז מבקרים ומסעדה אך עממית יותר, המסעדה מתקיימת תודות למשאיות האוכל המוצלחות. צד במערבי ביו רחוב 66 ל 67.  10:00-17:00.
הטיילת, הטיילת של סנטרל פארק, הדרך היחידה הישרה בפארק, סביב לטיילת עציי אלם, אלו עצים מאוד מיוחדים ונדירים. הטיילת כיכבה בהרבה מאוש סרטים הוליוודים. אמצע הפארק, רחוב 66 ל 67.
Strawberry Fields, שדות התות לכרו של ג'ון לנון שכל כך אהב את ניו יורק, שדות התות של שם השיר של הביטלס Strawberry Fields Froever, השדות נבנו ע"י האדריכל ברוס קלי ויוקו אשתו של לנון. צד המערבי של הפארק, רחוב 72. 
Betheseda Terrace, מרפסת בתסדה, בקצה הטיילת מרפסת המשקיפה על אחד מאגמי סנטרל פארק, אחת מהנקודות היפות בסנטרל פארק, באמצע האגם נמצא פסל יפיפה, הפסל הראשון שעוצב ע"י אישה. סביב לאגם מסעדה הצופה לנופי האגם, כמו כן סביב האגם ניתן לרכוש סירות וגונגולות להנאתכם. אולם קונצרטים מתחת למרפסת. מרכז הפארק, רחוב 72.

ישנן אטרקציות נוספות בסנטרל פארק, בכדי לצפות באטרקציות נוספות ראו, סנטרל פארק.

Washington Square Park
פארק בניו יורק השוכן בתיחלת השדרה החמישית. טוב בו נתחיל ונומר שהמקום היה לחלקת קבורה ציבורית של תושבי המקום, מדובר על המהאה ה 18, בתחילת המאה ב 19 היכתה מגפת הקדחת הצהובה בתושבי האי ועשרות אלפים מתו, עשרות אלפים נקברו בכיכר, עד היום מתחת לבטון ולעצים ישנים שאריות של גופות של ניו יורקים עתיקים, אך תטעו זהו אחד המקומות הנעימים לבלות בהם בניו יורק. ב 1826 באיזור נקנה הושטח והפך ליהיות כיכר למצעדים צבאיים. 1830 בנייני מגורים נבנו סביב הכיכר והיו לנחשקים. 1850 הכיכר הופכת לפארק, 1889 במלאת 100 שנים להשבעתו של ג'ןרג' ושינגטון נבנתב הקשת המפורסמת של הפארק מגבס כחיקוי של שער הניצחון של פריס, 1892 נבנתה הקשת משיש, הקשת מסמלת את תחילתה של השדרה ה 5. בפארק מיזרקה אשר בקיץ מלאה במים ומאפדרת לילדים להשתכשך, בחורף המזרקה מתרוקנת ממים והופעות רחוב מתרחשות שם, בדרך כלל ההופעות מדהימות. בפינה הדרום מערבית של הפארק מתקיימים משחקי שחמט כדרך קבע, להקות מגנות במשך כל היום בפארק. המיבנים סביב  Washington Square Park לרוב שייכים לאוניברסיטת ניו יורק. השדרה החמישית ביו רחוב  Waverly לרחוב 4 .

Madison Square Park
מהפארקים בניו יורק החביבים יותר. כיכר אשר ניבנתה ב-1847 ככיכר ציבורית אשר סביבה היו בעיקר בנייני מגורים.האיזור הפך למאוד פופלרי והרבה מלונות עברו לאיזור.איזור הפארק הפך ליהיות האיזור המרכזי של קניות ."Ladies Miles" היה לכינוי הרצועה שבין "Union Square" למדיסון.הכיכר נמצאת בין רחובות 23 ל26 שדרה החמישית ,מדיסון וברוודווי.בכיכר נקראת על שם הנשיא הרביעי של המדינה ג'יימס מדיסון אשר כהן כ-8 שנים  מ-1809.אחד הבניינים הידועים בניו יורק שוכן בקצה הפארק הוא "Flatiron Biulding" ולא הוא לא היה הגורד שחקים הראשון,על בניין ראו כאן.הכיכר עברה הרבה תלאות בשנותיה הייתה לאיזור איחסון כלי נשק,בכיכר היה בית מחסה לנערים אשר נשרף כליל,הכיכר הייתה לתחנת עצירה לאלו הבאים מ Uptown ל Downtown וההפך. הכיכר נפתח לציבור ב 1847. במרוצת הימים הפך באיזור למאוד פופלרי, מספר אישים חשובים נולדו באיזור, מלון השדרה החמישית הוקם, בהתחלה צלע אך לבסוף הצליח לדהו, בין האנשים שהשתכנו במלון : מארק טווין,הנסיך מוולס ועוד..כמובן שמדיסון סקואר גארדן האולם הידוע בעולם להופעות ומשחקי ספורט נמצא מעבר לפינה. בסך הכל במקום נעים מאוד להסתובב בתוך ומחוץ לפארק. לחובבי אומנות ציירים וצלמים ימצאו את הפארק מאתגר לעבוד איתו.זהו בקצרה.למלונות באיזור.

City Hall park
פארק אשר נמצא במנהטן התחתונה, דאונטאון מנהטן או  Lower Manhattan, הפארק שוכן בין רחובות  Chambers, Park Row וברוודווי, Broadway. העסקים של ניו יורק החלו בפארק זה ועדיין שם. בפארק ומסביב לו מבנים של עיריית ניו יורק וכמובן העירייה עצמה, אשר נמצאת בחלק הצפוני של הפארק. בניין עיריית ניו יורק מצופה בשיש, כאשר הסתיימה הבנייה של העירייה  City Hall, הארכיטקט היה בטוח שניו יורק לא תצפין יותר, לכן לא טרח להשתמש בשיש בחלק הצפוני של העירייה. במערב הפארק ומשקיף עליו נמצא בניין  Woolworh Building אשר בשעתו היה הבניין בגבוה בעולם, אנחנו מדברים על 1913 . בנייו ניו גוטי מרהיב אשר ניתו לו השם  Church Cathedral of Commerce, כנסיית קתדרלה של המסחר. הפארק רבוי במבנים ובניינים מעניינים והיסטורים, שווה להגיע ל City Hall Park ביום יפה, אולי להנות מארוחת צהריים בפארק, שווה לקפוץ לפארק ולצפות בחתך העיסקי של מנהטן מתנהל ביום יום. סאבווי, J ,M ,Z לרחוב  Chambers, לעיריה סאבווי R, 2,3 Park Place. תהנו.

Battery Park
אחד מהפארקים בניו יורק החשובים ביותר. מנקודה זו של Battery Park מנהטן התחילה לצמוח. השנה היא 1625, כבר אז זיהו הבאים החדשים, ההולנדים, והמקומיים האינדיאנים את המקום כאסטרטגי להפליא, וכן המקום באמת שימש לשרשרת של תותחים  Artillery Baterry כדי להגן על האי מידי פולשים, מכאן נובע השם של הפארק. הפארק שוכן בקצה הדרומי של מנהטן, צופה על נמל ניו יורק, הפארק נושק לאוקיינוס ולנהר האדסון. בקצה הפארק מבצר קלינטון, Clinton Fotrs אשר היה להגנה בפני הבריטים ב 1812. אחד המוקדים המרכזיים של פסטיבל River To River Festival זהו  Batery Park והמבצר בו נערכות הופעות [ פסטיבל המתרחש ביוני יולי, חינמי ]. מקצה הפארק ניתן לרכוש כרטיסים למעבורות לכיוון אלייס איילנד, פסל החרות ומשם הן גם יוצאות. שווה בהחלט להגיע לפארק ולנוח, לחוות את ההיסטוריה של המקום ולראות איפה מנהטן התחילה. סאבווי,  J,M,Z ל  Broad Street. לרחוב Whitehall Street .

Tompkins Park
Tompkins Park מהפארקים בניו יורק המגניב יותר, מכיוון שהוא שוכן בשכונה המדליקה ביותר, East village, הפארק שוכן בין בנייני האיסט ווילג'. Daniel H Tompkins היה מושל ניו יורק בין השנים 1807 ל 1817. האיזור נקנה ע"י העיר בשנת 1834, בתחילת דרכו האיזור היה ביצתי ובמשך השנים יושר והפך לפארק. ב 1886 הוצאו מספר עצים מהפארק כדי שיהיה מקום למצעדים, הרעיון תפס והפארק הפך למקום של הפגנות והתפרעויות. בפארק מגרש כדורסל, מגרשי משחקים, מגרשי כלבים. סביב הפארק תוכלו למצוא פאבים, מסעדות וחנויות לרוב. בפארק נערכים מדי שנה מספר פסטיבלים, בינייהם פסטיבל דראג Drag Festival ופסטיבל צ'רלי פרקר, נגן הג'אז האגדי והאהוב שהתגורר מטרים ספורים מהפארק. שדרה A עד שדרה B, רחוב & עד רחוב 10.

Hudson River Park
פארק זה הארוך מבין הפארקים בניו יורק, משתרע לאורך נהר האדסון מפארק באטרי אשר בדרום האי עד פארק ריברסייד בצפון. כפי שנאמר הפארק הוא הארוך ביותר במנהטן והצר ביותר, כמו כן הוא הפארק השני בגודלו בעיר ניו יורק. חלקיו היפים של הפארק נמצאים בשכונת צ'לסי. הפארק הינו טיילת אשר מחברת בין המזחים השונים של נהר ההאדסון, בקיץ הפארק פופלארי למשתזפים, משתזפות. חלק מהמזחים מאפשרים פעילויות ימיות, קאנו, קייקים, או סירות מפרשים. במזח 66 ישנה מסעדה מומלצת אשר שוכנת בתוך ספינה מ 1929,  Flying Pan. הפארק מלא באטרקציות לאורכו בעיקר באיזור המזחים.  Battery Park עד רחוב 59  לאורך ההאדסון.

High Line Park New York
פארק יוצא דופן מוגבה מהאדמה, שוכן במערב מנהטן בשכונת ה  Meatpacking, פארק אשר במקור היה פסי רכבת על האדמה, לאחר שנים העלו אותו ורגע לפני שהליטו להרסו, ניצל ועשה מטמורפוזה לפארק שליו ומעניין, דוכני אומנות, מזון, ספסלים טיילת, בניינים ושקיעה. ראו עמוד  high line park.

לאתר של הפארקים ביו יורק

מלון במוסקבה  כרתים מחפשים חופשה ירוקה, ראו צ'ינקווה טרה

מלונות בניו יורק | newyork-hotels.co.il
עזרה וייעוץ בנושא הזמנת מלון בניו יורק גם בטלפון חינם, חייגו : 03-6206147
או לחצו כאן לטופס יצירת קשר ואנו נשוב אליכם.

 מפת אתר