מרכז לינקולן

מרכז לינקולן לאמניויות הבמה- Lincoln Center for the preforming arts

אם אתם חובבי תרבות ואמנות, נוהגים לפקוד את אולמות התרבות על כל גווניה דרך קבע, יש לנו את המקום בשבילכם. דמיינו לעצמכם גן עדן לאומנויות המתפרס על כ61 דונמים, במשטח מרהיב ויוקרתי, מטופח, ועמוס משתתפים, המציע לכם מידי ערב שלל הופעות מגוונות מהיוצרים הטובים בעולם. כאשר אתם מגיעים לחופשתכם בניו יורק, חובה עליכם לבקר במרכז לינקולן לאמנויות הבמה או בשמו המקומי- Lincoln Center for the preforming arts ולצפות במספר מופעים איכותיים המועלים שם.

מעט היסטוריה- מרכז לינקולן הוקם במסגרת תוכניתו של רוברט מוזס "לחידוש עירוני תרבותי" שהתרחש במהלך שנות החמישים, במהלכו פונו כ17 בלוקים מתושביהם (יותר מ7000 משפחות יא וולי) למען בניית מרכז תרבותי איכותי, שירכז את מוסדות התרבות וההשכלה של העיר. אדריכלים מוערכים כמו מקס אברמוביץ', וליאם הריסון ופיליפ ג'ונסון הוזמנו לעצב את המבנים המקיפים את איזור לינקולן, עלות ההשקעה מוערכת כיותר מ184 מיליון דולרים! (יוקרתי או לא?) הבניין הראשון הנפתח במתחם לינקולן היה בית הספר למשפטים פורדהאם בשנת 1962. בשנת 2006 יצאה לדרך תוכנית נרחבת לבניית מדרחוב רחב שהקל וייפה את הגישה אל המתחם.

בחלקה המערבי העליון של מנהטן, בין שדרת אמסטרדם-Amsterdam Avenue לשדרת קולומבוס- Columbus Avenue, בין רחוב 62 מערב- 62nd west street לרחוב 65th west street שוכן לו מרכז קסום זה ומאכלס כ12 להקות ומוסדות תרבות שונים ואיכותיים, המפורסמים בכל רחבי תבל. בין המוסדות ימצאו בית הספר ג'וליארד לאומניות במה-Juilliard school ממנו יצאו שחקנים ומוסיקאים נודעים כמו ואל קילמר, מיילס דיוויס, סטיב רייך, יויו מה, ועוד רשימה ארוכה.במרכז לינקולן נמצא גם בית האופרה מטרופוליטן-Metropolitan Opera House המכיל כ3900 מושבים ונחשב לאחד מבתי האופרה היוקרתיים בעולם, בית הספר לבלט אמריקאי, בנוסף זהו ביתם של ארבע תיאטראות המעלות הופעות קבועות במסגרת הצגות ברודווי המפורסמות, אגודת הקולנוע והאגודה למוסיקה קאמרית. כל אלה פועלים כמוסדות נפרדים לחלוטין המשתפים פעולה לעיתים ומשלבים יחד את עולמות התרבות.

מרכז לינקולן מקיים כל שנה פסטיבלים עוצרי נשימה מרהיבים, כגון פסטיבל לינקולן סנטר, פסטיבל סווינג אמצע הקיץ, פסטיבל שכולו מוקדש למלחין מוצארט ועוד אירועי ענק המושכים אליו מאות אלפי אנשים מידי שנה מרחבי ניו יורק והעולם כולו.

אז איך מגיעים?- ישנן מספר דרכים שונות שאתם יכולים להגיע אל המתחם, באם לקחתם את subway עליכם לקחת את רכבות A,B,C,D או רכבת מספר 1 ולרדת בתחנת רחוב 59 או מעגל קולומבוס-59th Street/Columbus Circle. בעבר הייתה גישה לרחוב 66 הנמצא ממש על המתחם אך הוא נסגר זה מכבר, אם שמעתם עליו דעו שהוא חסום וביחרו באופציה הראשונה. באם אוטובוס קוסם לכם יותר קחו את הקווים  ,  M104 M5, M7, M10, M11, M66 ורדו בתחנה שלפני קולומבוס סנטר, התקשרו לחברת האוטובוסים בטלפון 718.330.1234 הם ישמחו להדריך אתכם מאיפה שאתם בעיר, המענה עובד בכל יום בין 06:00 ל22:00 בלילה. באם אתם באים באוטו, יועמד לרשותכם חניון ענק בסמוך למתחם.

מידע ואנשי קשר- לכל אחד מן המוסדות במתחם יש כמובן פרטי התקשרות שונים, לפניכם אתר האינטרנט של מתחם לינקולן והא מכיל את כל המידע שאתם זקוקים לו החל ממידע על הופעות, אירועים, כנסים וכלה בקניית כרטיסים און ליין.

מרכז לינקולן לאומנויות הבמה שם לו למטרה, להוות את מרכז התרבות המודרני והאיכותי בעולם המשלב את שלל תחומי האמנות בהרמוניה ובקפדנות, והוא בהחלט עומד בסטנדרטים אלה, אל תחמיצו ובררו מראש על המופעים השונים.. תהנו!

5 מלונות מומלצים במיוחד ליד מרכז לינקולן , הזמנה באינטרנט ללא עמלות תיווך או עמלות הזמנה!
למלון 5 כוכבים ליד מרכז לינקולן בניו יורק לחצו על 
 
The Benjamine
למלון 5 כוכבים ליד מרכז לינקולן בניו יורק ראו  The Plaza
למלון 5 כוכבים ליד מרכז לינקולן בניו יורק ראו  Cassa Hotel
למלון 5 כוכבים ליד מרכז לינקולן בניו יורק ראו  Night Hotel new york
למלון 5 כוכבים ליד מרכז לינקולן בניו יורק ראו  Murry Hill