קהילת הומואים ולסביות בניו יורק

קהילת ההומאים לסביות בניו יורק הייתה קיימת כבר זמן מה לפני התאריך הבא :  27/6/1969, אך בתאריך זה הכל ישתנה. מה שקרה זה  Stonewall Riot.  כמובן שזה יקרה ב 1969, כמובן שמהומות יקרו בניו יורק ואם כבר ניו יורק אז כמובן ב Greenwich Village , שכונה ליבראלית של היפים, ביטנקים, משוררים, שחקנים, אמני ג'אז ואמנים בכלל.
בשכונה היה קיים פאב של הקהילה אשר נקרא  Stonewall, אשר היה בבעלות של המאפיה, אליו נכנסו השוטרים כהרגלם והחלו לעצור את הנוכחים, זו הפעם הראשונה שהמותקפים הגיבו וסירבו להילקח לתחנת המשטרה, כך נוצרה ההתפרעות הראשונה של הקהילה שהפכה במשך השנים ל Gay rights movment. באותו ערב הוכו באכזריות ע"י השוטרים, כ 13 איש נעצרו.

במשך שנות החמישים והשישים היחס לקהילה היה מחפיר, גופים ממשלתיים התייחסו לקהילה כאל לא חלק מהאוכלוסיה, כאל בוגדים. פלישות משטריות לפאבים וברים היו פעולה שגרתית עד מקרה זה. השוטרים נכנסו לברים של הומואים ועצרו באופן תדיר את הנוכחים. ברוב המדינות איחוד בין שני גברים נחשב למעשה סדום, הפעולה נחשבה לפסיכופטיה מינית מצב זה הוביל למעצרים ולמאסרים של תקופות אף של שנים.

לקראת סוף שנות ה 60, התגבשו בארה"ב מספר גופים, גופי מחאה נגד משטר לא וותרני ולא מקבל, אחד מהגופים היה התנועה לזכויות האפרו אמריקאים אשר החלו לעמוד על שלהם כאחד האדם, קראו לשיוויון זכויות, גוף נוסף, זהו תנועה נגד מלחמת ויאטנם אשר התנגדו לממשל אשר התחיל והמשיך את המלחמה הנוראית, מלחמת ויאטמם. עקב מצב זה של גופים אנטי ממשלתיים, גם הקהילה ההומאים והלסביות בניו יורק צברו כוח ועמדה ויצאו נגד הממשל וגופים ממשלתיים. כפי שנאמר כך החלה התנועה לזכויות ההומואים. כך החלה מהפכה שממשיכה עד היום לזכויות של הקהילה, מהפכה אשר שינתה את הגישה כלפי הקהילה לתמיד.

שנה לאחר מכן ב 1970, התנועה לזכויות ההומאים לסביות אירגנו מצעד שהתחיל מה  Greenwich Village והסתיים בסנטרל פארק,  Central Park , זהו למעשה מצעד הגאווה הראשון. מצעד זה מתקיים כל שנה והעפיל גם כן לערים אחרות בכל העולם. אין את מספר האנשים המדויק שהיה במצעד, אבל יותר מ 5000 פחות מ 10,000. היום הרבה מצעדים מסובסדים ע"י הממשלה. חלק מהמצעדים יהיו פוליטים ואקטיביסטים, אך רובם יהיו מעיין אטרקציה צבעונית להעלת המודעות לגבי הומואים ולסביות. בדרך כלל המצעדים שמחים, צבעוניים, הרבה מוזיקה ריקודים ובגדים מינמלים. האווירה היא של קרנבל עם דוכנים למינהם והרבה שמח.

כיום בהרבה ערים בעולם ישנם  Gay Village , שהם בעצם שכונה בתוך שכונה בה מתגוררים חברים וחברות מהקהילה, בדרך כלל בימינו אנו השכונות הללו נמצאות באיזורים השיקים של העיר, לדוגמא בעבר היה רחוב  Christopher Street  מאוד פופלארי בקהילה, בניו יורק במשך שנים ה Gay village היה נמצא בשכונת  Chelsea , היום הבז של הקהילה עבר  לשכונת Hell's Kitchen  אשר נמצאת לא רחוק ממחוז התיאטראות, מה שעושה את השכונה נוחה להרבה שחקנים וזמרים לחיות בה, הפעילות מתרחשת בעיקר בשדרה התשעית בין רחוב  40 לרחוב  50. בשכונות אלו מלבד זה שמתגוררים במקום אנשים מהקהילה, ישנם גם עסקים שקשורים לנושא,  עסקים להעלאת מודעות בנושא, תוכלו למצוא דגלים של הקהילה הגאה ( צבעי הקשת ) גם כן ברחובות השכונה.

מועדונים ופאבים

splash
מהמועדונים הופולארים בניו יורק של הקהילה, המועדון נמצא בשכונת צ'לסי, ליבה של הקהילה ההומלסבית. מועדון ענק, מאוד פופולארי, רחבה עצומה של ריקודים עם במות ועליהם רקודי גו גו, המועדון פתוח משנת  1991 וקיבל שבחים מצוינים במשך השנים. לעיתים במקום מופיעים כוכבי פופ, בריטני ספירס הופיעה במועדון. אם אתם מתעייפים בקומה מתחת ישנו לאונג' שבו תוכלו להרגע ולנוח. המועדון הוא בגדר חובה לכל המגיע לניו יורק. המועדון פתוח שבע פעמים בשבוע. W. 17th st. 50

The Monster
מועדון בלב ה Greenwich Villlage, בניין עתיק יומין ויפה אשר נבנה ב 1929. מועדון המונסטר הוא בעצם בר לאונג' ו Piano Bar, מציע נוף לווילג'. להגיע לקומה התחתונה לרחבת הריקודים ולבר, יש לרדת במדרגות ספיראל עם מראות. הבר למטה פתוח ופועם עד 4 בבוקר. המונסטר מציע שתי הופעות  Drag בשבוע. המועדון עובד כבר 30 שנה והוא בהחלט אחד מנקודות הציון החשובות של הקהילה. 80 grove street .

Therapy
בר לאונג' אטרקטיבי הנמצא בשכונת  Hell's Kitchen, בנוי מעץ נקי. המקום פאנקי ומזמין, כמעט כל יופ בימות השבוע ישנה הופעה, הופעת סטנדאפ, הופעת ברוודווי ועוד הופעות יצירתיות אחרות. במקום יגישו גם מאכלים, המבורגרים, חומוס, סלטים, פלטת גבינות ועוד... המטבח פתוח עד חצות באופן יומי. מ  17:00 עד  20:00 מבצעי  Happy Hour למינהם. 348 west 52 st.

Bartini
מהברים החדשים בשכונה  Hell's Kitchen , בר נקי המתאפיין בצבע לבן, בר לבן, כסאות בר בצבע לבן, קישוטים לבנים על הקירות על רקע אפור. הבר מתמחה בקוקטיילים בעיקר בסוגיי קוקטייל המרטיני, לא סתם קוראים לבר  Bartini, נסו את הקוקטייל הויאטנמי עם הזרקת וודקה. ממוצע לדרינק 9 דולר.  642 10th Avenue בין רחוב 45 ל 46 .

Escuelita 
מועדון ריקודים והופעות במרתף ב  Hell's Kitchen , נמנה מהמועדונים של הקהילה הלטינית, דומניקאנים, פורטוריקאנים וקולומביאנים, האטרקציה העיקרית היא בשישי שבת, מופע דראג דרמטי ואקסראווגאנדי באנגלית וספרדית. באמצע שבוע דייג'יים, סלסה והיפ הופ, ריקודי עמוד, קאריוקי. 301 w 39th Street .

 מלון מאוד ידידותי לקהילה The Out NYC